EGEÇEDER- Ege Bölgesi Çevirmenler ve Çeviri Büroları Derneği - Haber-detay

İzmir Ticaret Odası Üyeleriyle Buluşma

EGEÇEDER- Ege Bölgesi Çevirmenler ve Çeviri Büroları Derneği-  Yönetim Kurulu olarak bugün İzmir Ticaret Odası’nı  (İZTO) ziyarette bulunduk. 1885 yılında kurulan İZTO'nun faaliyet alanlarına göre sınıflandırılmış 76 farklı meslek komitesine bağlı 70.000'den fazla kayıtlı üyesi bulunmaktadır.
İZTO Meclis Üyesi Sayın Çağlar Kalkan ve 51. Komite Başkan Yardımcısı Sayın Cemil T. Anaklı ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda mesleğimizle alakalı sorunları tüm yönleriyle değerlendirme ve masaya yatırma fırsatı bulduk. Kendileri sektör adına yaptığımız çalışmalara her türlü destek ve yardımı vereceklerini ifade ettiler. Bu bağlamda üniversitelerin ilgili bölümlerinden akademisyenlerin de katılımıyla çok daha kapsamlı bir toplantıyı yine İZTO’nun ev sahipliğinde en kısa zamanda gerçekleştireceğiz.
Bu vesileyle başta Sayın Çağlar Bey, Sayın Cemil Bey, 51. Komite üyeleri olmak üzere İZTO yetkililerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnanıyoruz ki bu çalışmalarımızın meyvalarını yakın bir zaman içinde hep birlikte alacağız.
Kurumsallaşma adına İzmir'de pek çok görüşme, toplantı, workshop ve projeyi hayata geçiren derneğimiz, davamıza inanan, gönül veren arkadaşlarımızla çalışmaya, proje üretmeye devam edecektir.  Bize inanan ve destek olan üyelerimiz olduğu sürece, bizler sektörümüz adına doğruları yapmaya devam edeceğiz. Çıktığımız bu yolculukta bizlere destek olan tüm üyelerimize sonsuz teşekkürler.
EGEÇEDER YÖNETİM KURULU

Diğer Haberler